ARCHITEKTURA

W sektorze architektury Pulverit wytwarza produkty przeznaczone do powlekania profili aluminiowych, coil, paneli fasadowych i architektury miejskiej. Wszystkie nasze produkty posiadają certyfikat Qualicoat w klasie 1 i 2.
Produkty dedykowane dla branży architektonicznej Nasze farby proszkowe przeznaczone na ten rynek dostępne są w szerokiej gamie wykończenia i mają różną trwałość, w zależności od konkretnych potrzeb. Wykończenia te, oprócz kwestii estetycznych, przyczyniają się również do długowieczności gotowych produktów.

Profile aluminiowe

Nasze farby proszkowe, przeznaczone do malowania profili aluminiowych, nadają się do różnych systemów malowania, takich jak: systemy pionowe, poziome i dyskowe.

WYSZUKIWANIE PRODUKTÓW

COIL

Szczególnie elastyczne farby proszkowe nadające się do zginania (wtórnego formowania) zwojów i paneli. Farby nadające się do tego typu zastosowania oznaczone są na naszych produktach literą P.

WYSZUKIWANIE PRODUKTÓW


Sublimacja

Technologia sublimacji lub transferu polega na przeniesieniu obrazu, wydrukowanego wcześniej na specjalnej folii, na obiekt. Obiekt musi być odpowiednio przygotowany, podkładem do sublimacji. Transfer obrazu odbywa się fizycznie przez przejście ze stanu stałego do gazowego. Farby proszkowe wykorzystywane jako podkłady do sublimacji mogą być wykonane z wykorzystaniem żywic poliestrowych lub poliuretanowych, które powinny być wytrzymałe na temperaturę sublimacji (190-200 °C), jak również odpowiednio absorbować farby przeniesione z folii. Nasze podkłady do sublimacji są zgodne z różnymi specyfikacjami: Qualicoat -Qualideco- GSB.

WYSZUKIWANIE PRODUKTÓW

Proszek na proszek

Jest to technologia wykorzystywana do uzyskiwania efektu drewna lub shabby (postarzonego drewna)na profilach aluminiowych lub panelach. Wykończanie technologią proszek na proszek uzyskuje się przez nałożenie na pomalowany farbą podkładową profil kolejnej warstwy farby (słojów drewna) za pomocą sitodruku lub wałka zawierającego dekorację. Nasze farby proszkowe są przeznaczone do stosowania z maszynami Ezy, Real Wood i Effecta. W tej technologii jesteśmy w stanie zapewnić zarówno farby podkładowe, jak i żyły. Żyły są oznakowane w naszych kodach literą L.

WYSZUKIWANIE PRODUKTÓW